Poznaj możliwości kreatora CV online

resume-template-4-600

Poszukiwanie pracy wiąże się z wieloma trudnymi czynnościami, które mogą decydować o ewentualnym przyjęciu lub odrzuceniu naszej oferty jako kandydata. Jedną z nich jest napisanie dobrze wyglądającego i rzetelnego Curriculum Vitae. Niektórym przychodzi to z łatwością, dla innych to przeszkoda nie do przejścia.

Znaczenie dobrego CV

Dobrze wyglądające Curriculum Vitae, które zawiera odpowiednio dobrane informacje o naszym stażu pracy, doświadczeniu czy szkoleniach, może doprowadzić do najbardziej istotnego etapu rekrutacji, jakim jest rozmowa kwalifikacyjna. Bardzo często o przejściu do tego etapu decydują osoby, które nie posiadają żadnej merytorycznej wiedzy na temat informacji zawartych w CV. Poszczególne dokumenty są oceniane w dużej mierze na podstawie wyglądu i prezencji. Choć istnieje pewien standardowy szablon wyglądu i rozłożenia danych w CV, to bardzo często rekruterzy poszukują czegoś nowego i indywidualnego w nadsyłanych dokumentach. Osoby, które mają problemy ze stworzeniem tego najważniejszego dla procesu rekrutacji dokumentu, mogą skorzystać z pomocy, jaką zapewniają kreatory CV dostępne nieodpłatnie lub odpłatnie w Internecie. Przy wyborze odpowiedniego programu trzeba być bardzo krytycznym, gdyż nie każdy kreator oferuje wartościowe usługi. Jedno z takich bardzo dobrych narzędzi znajduje się na portalu http://goodcv.eu/.

GoodCV

W serwisie goodcv.eu znajdziemy generator nie tylko Curriculum Vitae, ale także tłumacza listów motywacyjnych i CV. Można wybrać jedno z kilkunastu różnych szablonów graficznych – zarówno tych najbardziej znanych i standardowych, jak i nowoczesnych, skierowanych do poszczególnych grup zawodowych. Oczywiste jest, że wygląd CV powinien być dostosowany do rodzaju stanowiska, na który aplikujemy. Inaczej może wyglądać dokument dla pracownika fizycznego, a inaczej dla grafika komputerowego lub specjalisty ds. reklamy. Klikając na odpowiedni przycisk na stronie, przechodzimy do formularza, w którym należy wpisać wszystkie informacje, które mają znaleźć się w naszym Curriculum Vitae. Strona prowadzi nas poprzez poszczególne sekcje dokumentu, sama pilnuje chronologiczności czasowej oraz odpowiedniej kolejności akapitów. Końcowy dokument zostaje wygenerowany w postaci pliku o formacie pdf automatycznie. Użytkownik nie musi martwić się formatowaniem tekstu, zapewnieniem odpowiednich wcięć czy układu tabelowego CV. Zdjęcie zostaje również umieszczone automatycznie w odpowiednim miejscu po wgraniu fotografii. Usługa jest niestety płatna w postaci wysłania wiadomości SMS, która kosztuje 4.92 złote. Nie jest to duża kwota, jeśli porównamy ją z uzyskanym efektem. Zlecenie napisania profesjonalnego Curriculum Vitae osobie trzeciej jest znacznie droższe, a efekt w gruncie rzeczy taki sam.

Dodatkowe opcje

Serwis goodcv.eu to nie tylko kreator CV, ale także specjalistyczny blog poświęcony tematyce poszukiwań pracy i pisania reprezentacyjnych dokumentów. Znajdziemy w nim wiele informacji, które mogą być przydatne w procesie tworzenia tych dokumentów i wyboru odpowiednich informacji. Na stronie znajdziemy również zapowiedź możliwości przetłumaczenia naszego Curriculum Vitae i listu motywacyjnego na języki obce. Choć usługa nie jest jeszcze dostępna, to można już skorzystać z możliwości generowania od razu niemiecko- lub angielskojęzycznych CV. Portal zyskuje na popularności z dnia na dzień. Obecne statystyki są bardzo imponujące, bo wynoszą już ponad milion odwiedzin. Z pomocą serwisu, napisanie dobrego Curriculum Vitae i zgłębienie tajników wyróżnienia się swoją osobą nie powinno stanowić większych problemów, nawet dla najbardziej opornych.

Wymagania GoodCV

Wymagania serwisu należą do najbardziej podstawowych. Żeby móc skorzystać z prezentowanych wyżej usług, wystarczy posiadać na swoim komputerze program do obsługi plików pdf – Adobe Reader oraz zapłacić niecałe pięć złotych. W rezultacie, otrzymamy profesjonalne i dobrze wyglądające Curriculum Vitae. Można mieć pewność, że taki dokument będzie wyróżniał się w gronie innych. Wyjątkowa szata graficzna, odpowiedni układ sekcji w dokumencie, pilnowanie hierarchii poszczególnych wydarzeń w naszym życiu – oto najkrótsza droga do sukcesu i rozmowy kwalifikacyjnej.

1 Komentarz

  1. Roman Kasperczyk pisze:

    Ciekawa sprawa z tym kreatorem, ale wygląd ostatecznie zależy od tego co wstawimy do CV. Jak mamy małą historię naszego doświadczenia do CV wyjdzie marnie. Dodatkowo lepsze szablony są płatne :/ Swoją drogą widziałem fajną stronkę http://sms-vmsg.org, na której za darmo można wydrukować SMSy z telefonu. Czyli np. wysyłamy pracodawcy nasze CV a on sobie je potem może wydrukować. Też ciekawa opcja.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *