Przyszła mama w pracy – czyli dieta w ciąży

Ciąża może okazać się przytłaczającym czasem dla niektórych – szczególnie dla pań, które dowiedziały się o niej w czasie robienia kariery. Naturalne jest też, że w tym czasie można mieć problem ze zrozumieniem potrzeb swojego ciała. Jeśli to twój pierwszy raz, staje się to tym bardziej kłopotliwe. Twoja dieta nagle znajduje się pod radarem.

plac-pigal-hol

Jeśli chodzi o ciążę, każdy wydaje się mieć wskazówkę lub dwie. Bardzo ważne jest, aby umieć oddzielić mity od faktów i zwracać uwagę na porady tylko z wiarygodnych źródeł. Zrównoważona dieta bogata w witaminy i minerały to najlepszy sposób na wspieranie rosnącego dziecka, mówią eksperci. Zdrowe śniadania też są koniecznością – upewnij się, że jest to dobra mieszanka białka, witamin i błonnika. Kwas foliowy jest witaminą z grupy B niezbędną do rozwoju zdrowego płodu we wczesnym okresie ciąży.

Eksperci twierdzą, że kobieta w ciąży nie musi dokonywać drastycznych zmian w swojej diecie w pierwszym trymestrze – nie zaleca się żadnego dodatkowego spożycia. Od drugiego trymestru zaleca się spożywanie dodatkowych 350 kalorii. Gęste pokarmy, takie jak pełnoziarniste i proso, mogą być włączone w odpowiednie ilości w tym czasie. Zielone warzywa liściaste i bogate w przeciwutleniacze owoce są również koniecznością. Kobiety w ciąży powinny unikać jedzenia śmieciowego jedzenia i tłustych potraw – są one bowiem skoncentrowanymi źródłami niezdrowego tłuszczu, więc mogą powodować:

  • problemy żołądkowe

  • nudności.

Ciążowe porady żywieniowe

Dobrze jest uwzględnić odżywcze produkty, takie jak pełnoziarniste przekąski.

Kobiety w ciąży muszą bardzo uważać na składniki odżywcze, które biorą. Ważne jest, aby wprowadzać do organizmu różne składniki odżywcze i mikroskładniki odżywcze w czasie ciąży, takie jak:

  • wapń i żelazo, dla siły i energii

  • witamina D dla zdrowia kości

Ważne jest, aby odżywiać się zdrowymi tłuszczami, które można znaleźć w orzechach i nasionach. Jedzenie owoców i różnych warzyw jest ważne dla uzyskania mikroelementów – przez cały czas, czy to za pomocą wody, wody kokosowej. Natomiast napoje kofeinowe i alkohol nie są zbyt wskazane. ”

Zalecane dawki pokarmowe, które należy zapewnić sobie podczas ciąży:

Dbaj o częste i małe porcje w posiłkach. Upewnij się, że małe posiłki są wypełnione odpowiednimi substancjami odżywczymi. Aby uniknąć zaparć, spożywaj pokarm bogaty w błonnik, np. pełnoziarniste zboża, rośliny strączkowe, owoce i warzywa. Należy też spożywać dodatkowe produkty bogate w białko i wapń, takie jak produkty mleczne, rośliny strączkowe, jajka, słodkie ziemniaki itp. Pij dużo wody, aby wypłukać z ciała toksyny i zapobiec infekcjom dróg moczowych.

Jedz bogate w błonnik przekąski, takie jak pełnoziarniste zboża, rośliny strączkowe, owoce i warzywa, aby uniknąć zaparć.

Dieta w ciąży to także pewne zakazy np. unikaj produktów o wysokiej zawartości tłuszczów, cukru, soli czy oleju. Unikaj alkoholu oraz dużej ilości kofeiny. Także
unikaj ryb o wysokiej zawartości rtęci, surowych kiełków i surowych jaj, niepasteryzowanego mleka, sera i soku owocowego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *