Regały do branży spożywczej – jaki rodzaj magazynowania wybrać?

Jednym z najtrudniejszych zadań dla firmy jest stworzenie i utrzymanie funkcjonalnej powierzchni magazynowej, zwłaszcza gdy masz dostęp do ograniczonej przestrzeni. Każdy dostawca detalicznych rozwiązań magazynowych wie, że stalowe regały półkowe mogą przenieść magazynowanie każdej firmy na nowy poziom.

Każdy z czołowych producentów regałów stalowych jest również świadomy wielu, wielu rodzajów opcji dostępnych dla firmy, jeśli chodzi o ten rodzaj magazynowania. Od materiałów, przez komponenty, po akcesoria — przy zakupie regałów jest wiele do wyboru. W tym artykule zagłębimy się w rozwiązania do przechowywania odpowiednie dla restauracji lub kuchni komercyjnej.

Jaki materiał regału wybrać?

Wejdź do dowolnego producenta regałów stalowych, a zobaczysz mnóstwo materiałów wykonania regałach półkowych. Rodzaj materiału, który pasuje do Twojej restauracji, zależy od tego, gdzie zostanie umieszczony:

  • Czy ma być przechowywany w wilgotnym środowisku, takim jak zamrażarka?

  • Czy będziesz używać w pobliżu słonej wody?

  • Czy regał jest przeznaczony wyłącznie do przechowywania w suchym miejscu?

Środowisko decyduje o materiale, z którego wykonana jest Twoja półka i stojak.

Rozwiązania z drutu chromowanego

W suchych lub ogrzewanych środowiskach odpowiednie są chromowane regały druciane. Zostały stworzone, aby zapewnić maksymalną wentylację i widoczność. Chromowane stojaki mogą mieć przezroczystą powłokę epoksydową, ale większość z nich jest podatna na rdzę. Dlatego nie można ich używać w wilgotnych miejscach. Oprócz restauracji, regały te są idealne do każdego zastosowania w handlu detalicznym.

Półki pokryte żywicą epoksydową

Do wilgotnych obszarów restauracji wybierz szafy druciane powlekane żywicą epoksydową. Powłoka epoksydowa chroni stojak przed korozją. Chociaż na rynku dostępnych jest wiele kolorów powłok epoksydowych, najczęstsze to czarny i zielony. Czarny jest najczęściej używany w branży detalicznej, a zielony jest wybierany przez przemysł spożywczy. Niezależnie od koloru, wszystkie półki pokryte żywicą epoksydową doskonale nadają się do zamrażarek i stref zmywania.

Jednostki do przechowywania – polimery

Półka polimerowa to metalowy stojak z grubą górną powłoką z polipropylenu. Równie wytrzymała jak metalowe stojaki, jest najbardziej odporna na korozję. Dlatego najlepiej jest stosować tam, gdzie wymagana jest słona woda lub w pobliżu morskiego powietrza. Jednostka polimerowa może być efektywnie wykorzystana w zmywarce do naczyń. Niezawodny dostawca detaliczny do przechowywania zaoferuje przedłużone gwarancje na tego typu regały.

Antybakteryjne pojemniki do przechowywania

Każda półka wykonana z dowolnego materiału, ale z dodatkową powłoką środka antybakteryjnego nazywana jest jednostką antybakteryjną. Dodatkowa warstwa zabezpiecza urządzenie przed takimi problemami, jak:

  • Pleśń

  • Grzyby

  • Bakteria

Wszystko to może nie tylko zanieczyszczać żywność w kuchni, ale także powodować nieprzyjemne zapachy. Tak możesz się przed tym zabezpieczyć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *