Rekrutacja do Policji – wszystko, co chcesz wiedzieć!

W powszechnej świadomości utarło się, że to skomplikowany proces, przez który udaje się przejść tylko nielicznym. Rekrutacja do Policji wymaga sporo zaangażowania – ale jeśli czujesz, że możesz się sprawdzić, spróbuj!

 

Jak wygląda rekrutacja do Policji? Każdy kandydat musi przejść przez kilkuetapowy proces, który sprawdza zarówno jego kompetencje pscyhologiczne, jak i fizyczne. Istnieje też kilka niezbędnych warunków, które musisz spełnić, aby ubiegać się o pracę w Policji:

  • posiadanie polskiego obywatelstwa
  • brak jakichkolwiek zatargów z prawem
  • uregulowany stosunek do służby wojskowej
  • posiadanie wykształcenia średniego lub średniego branżowego
  • zdolność psychiczna i fizyczna do pełnienia służby (te kompetencje sprawdza egzamin rekrutacyjny)

 

Upewniłeś się, że spełniasz wszystkie wymagania, aby uczestniczyć w procesie rekrutacyjnym? Warto więc dowiedzieć się, jak wygląda sam egzamin.Składa się on z kilku części. Pierwszą jest test wiedzy, sprawdzający się z 40 pytań, który weryfikuje Twoje zorientowanie w kwestiach funckjonowania władzy ustawodawczej, wykonawczej i sądowniczej oraz bezpieczeństwa publicznego.

Test Multiselect

Przy rekrutacji do Policji, będziesz musiał zmierzyć się również z innym wyzwaniem, przez wielu uznawanym za najtrudniejsze – a mianowicie, testem Multiselect, sprawdzającym Twoje kompetencje psychologiczne. Wśród kandydatów dominuje przekonanie, że przygotowanie się do niego jest niemożliwe – jest ono jednak błędne. Korzystając z baz testów, możesz poszerzyć swoją świadomość na temat niepożądanych cech u kandydata na pracownika Policji i pewnych wzorców zachowań. Oczywiście, uczenie się gotowych zestawów odpowiedzi w celu uzyskania konkretnego ,profilu policjanta” nie ma najmniejszego sensu – nawet jeśli uda Ci się przejść test, napewno wyjdzie to na jaw przy późniejszej konsultacji testu. Ważne jest przede wszystkim to, by rozumieć, jakie psychologiczne mechanizmy są pożądane przy rekrutacji i dlaczego.

Test sprawności fizycznej

Po sprawdzeniu pscyhologicznych kompetencji, czeka Cię kolejne wyzwanie – test sprawności fizycznej. Polega on na pokonaniu specjalnie skonstruowanego toru przeszkód, mieszcząc się w określonym odcinku czasowym – 1 minuta 41 sekund. Warto wiedzieć, że normy są takie same w przypadku obu płci.

Jeśli praca w Policji to Twoje marzenie lub po prostu uznajesz ją za dobrze wybraną ścieżkę zawodową, przygotuj się do egzaminu jak najlepiej. Pomoże Ci w tym kilka narzędzi, które rozwijają kompetencje, zamiast uczyć schematów. Sprawdź www.rekrutacja-do-policji.pl by dowiedzieć się więcej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *