Stół gastronomiczny – najważniejszy element w profesjonalnej kuchni

Kuchnia to serce domu, a także najważniejsze miejsce w lokalu gastronomicznym. To w niej powstają potrawy, od których jakości zależy zwykle powodzenie lokalu. Podpowiadamy, które elementy wyposażenia są kluczowe.

Urządzając restaurację lub inny lokal gastronomiczny, musisz zainwestować w wysokiej jakości sprzęt gastronomiczny. Musi on być wytrzymały, aby służył jak najdłużej, gdyż Twój sukces w dużym stopniu zależy właśnie od niego.

Ważnym elementem wyposażenia restauracji jest m.in. roboczy stół gastronomiczny, idealny do szybkiej obróbki żywności. To jednak nie tylko wygodne miejsce do pracy, ale także składowania produktów, które powinny być pod ręką.

Stół gastronomiczny

Podstawą organizacji pracy w kuchni jest bez wątpienia stół gastronomiczny. To właśnie on jest sercem zaplecza, gdyż na nim przygotowywane są m.in. produkty przeznaczone do obróbki termicznej, a także sałatki, przekąski czy desery itd. Powinien być wyprodukowany ze stali nierdzewnej, dzięki czemu będzie łatwy w czyszczeniu i zachowaniu sterylnych warunków pracy. To najpopularniejszy materiał stosowany przy produkcji różnych urządzeń do gastronomii.

Co więcej, meble powinny spełniać główne zasady ergonomii, dzięki czemu zarówno przygotowywanie, jak i serwowanie potraw nie będzie zajmowało sprawnemu zespołowi wiele czasu. Wilgoć i wysokie temperatury to warunki normalne w kuchni, dlatego też elementy wyposażenia muszą być na nie odporne.

Stół gastronomiczny z szafką

W dobrych sklepach gastronomicznych można wybrać różnego rodzaju stół, m.in. przyścienny, centralny, z szafką albo bez niej. Miłośnicy porządku powinni zainwestować z kolei w stół roboczy z szafką, gdyż będzie można schować w niej różne praktyczne i potrzebne rzeczy, np. obieraczki do ziemniaków, trzepaczki, otwieracze do puszek, łopatki kuchenne, miarki, rękawice kuchenne itd. Dzięki szufladom w kuchni nie będzie panował bałagan. Praktycznym rozwiązaniem będą też regały ze stali nierdzewnej, jeśli takich drobiazgów jest dużo.

Inne niezbędne sprzęty w lokalu gastronomicznym

Kluczowym elementem jest też piec konwekcyjno-parowy, idealny do właściwej obróbki termicznej potraw. Z kolei produkty, które należy przechowywać w niskich temperaturach, powinno trzymać się w szafie chłodniczej.

Zależnie od charakteru i wielkości lokalu praktyczne będą także takie sprzęty gastronomiczne, jak np. mikser planetarny, blender, akcesoria do pizzy, obieraczka do ziemniaków, wilk, krajalnica, a także patelnie, garnki stalowe o różnych pojemnościach, sokowirówka, maszynki do tarcia sera, pojemniki GN i wiele innych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *