Tworzenie strony internetowej – o co powinieneś zadbać?

Obecnie prowadzenie przedsiębiorstwa bez posiadania strony internetowej jest bardzo trudne. Nawet, jeżeli masz drobną firmę usługową, warto zadbać o atrakcyjną i funkcjonalną witrynę dla swoich klientów. Przygotowując stronę, musisz zatroszczyć się oczywiście o jej wygląd i treść. Nie jest to jednak wszystko, ponieważ czeka Cię wybór hostingu czy domeny. O czym poza samym projektem powinieneś pamiętać?

Wybór domeny

Podstawą dla działania Twojej strony internetowej jest domena, czyli adres www, na który będzie trzeba wejść, aby zobaczyć ofertę. Istnieją firmy, które profesjonalnie zajmują się rejestracją domen. Znajdziesz tam poszukiwany adres, zarejestrujesz go, a także opłacisz i dopełnisz wszelkich formalności. Warto pamiętać o tym, żeby zabezpieczyć się przed konkurencją i kupić kilka wariantów domeny z tą samą nazwą (np. w wersji z .com oraz .pl).

Hosting

Jeżeli masz już domenę, kolejnym krokiem jest znalezienie hostingu. Hostingiem nazywamy przestrzeń dyskową, na której znajduje się Twoja strona internetowa. Firm zajmujących się tym również znajdziesz bardzo dużo, dlatego należy dokładnie przeanalizować ofertę. Nie polecamy darmowego hostingu, ponieważ nie gwarantuje on odpowiedniej jakości funkcjonowania witryny. Warto wybrać wysokiej jakości, tani hosting www – https://www.sprintdatacenter.pl/tani-hosting-www. Poszczególne warianty cenowe mogą różnić się prędkością transferu danych, pojemnością dostępnej dla Ciebie przestrzeni dyskowej, czy też pamięcią RAM. Sprint Data Center zapewnia również wsparcie techniczne przez całą dobę czy możliwość poszerzenia pakietu wraz z rozwojem witryny.

Dedykowany serwer

Decydując się na hosting, współdzielisz przestrzeń dyskową na serwerze z innymi klientami danego serwisu hostingowego. Takie rozwiązanie może nie być wystarczające dla większych firm, sklepów internetowych, programistów oraz osób tworzących duże projekty i pracujących w różnych miejscach na świecie. Wówczas warto wybrać najlepsze, najtańsze serwery dedykowane – https://www.sprintdatacenter.pl/najtansze-serwery-dedykowane/.

Główna różnica pomiędzy hostingiem a dedykowanym serwerem polega na tym, że drugie z rozwiązań daje klientowi do dyspozycji zasoby do wyłącznego użytku, bez współdzielenia z innymi serwisami. Zapewnia to wyższy poziom bezpieczeństwa, co jest bardzo ważne w przypadku, gdy strona operuje dużą ilością danych osobowych. Użytkownik ma do dyspozycji wydajniejsze procesory, szybszy transfer danych, a także większą przestrzeń dyskową. Jeżeli planujesz założyć swoją stronę internetową – hosting będzie odpowiedni dla mniejszej firmy lub na początek Twojego działania w sieci. Wraz z rozrostem działalności warto pomyśleć o wydajniejszym serwerze dedykowanym!

Przegląd cen zbiorników betonowych w Polsce – analiza rynku
Najpiękniejsza sala weselna Kraków – Twoje wymarzone miejsce na niezapomniane przyjęcie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *