Ważność wyleczenia przepukliny

Leczenie przepukliny

Leczenie przepukliny warszawa sprowadza się głównie do operacji. Jeżeli pacjent ma przeciwwskazania do zabiegu, wówczas proponuje się noszenie pasa przepuklinowego, który ma za zadanie stabilizować powłoki ciała i zapobiegać przemieszczaniu się jelit lub innych narządów będących częścią jamy brzusznej, do utworzonego worka przepuklinowego. Pacjenci zakwalifikowani do zabiegu, mogą spodziewać się przeprowadzenia zabiegu poprzez różne metody. Do jednej z nich zaliczamy operację beznapięciową. Całość zabiegu opiera się na dokonanie przez lekarza sedacji dożylnej i znieczuleniu miejscowym. Następnie pokrywane się wrota przepukliny specjalną siatką , bez napinania tkanek, co dodatkowo zmniejsza odczuwanie bólu i nawrotu schorzenia. Plusem tego zabiegu jest także niewielkie nacięcie skóry, w efekcie czego pozostaje jedynie mała blizna. Spektakularny jest także fakt, że pacjent po kilku godzinach od zabiegu może wrócić do domu, a po siedmiu dniach może wrócić do wykonywanych obowiązków pod warunkiem, że nie wymagają one wysiłku fizycznego.

Laparoskop w leczeniu przepukliny

Znana jest także operacja laparoskopowa, przy której również zakłada się specjalną siatkę na przepuklinę, natomiast zabieg sam w sobie jest bardziej skomplikowany technicznie. Leczenie przepukliny warszawa, poprzez użycie laparoskopu odbywa się tutaj poprzez nakłucie w 3- 4 miejscach. Następnie wprowadza się kamerę i narzędzia chirurgiczne. W tym momencie zachodzi potrzeba podania znieczulenia ogólnego, co ma swoich zwolenników i przeciwników.

Jak powszechnie wiadomo, czas oczekiwanie na operacje w ramach NFZ, jest długi. Istnieją prywatne kliniki, które oferują zabiegi operacyjne przepukliny, z zachowaniem bardziej bezpiecznego znieczulenia i wysokiego komfortu przeprowadzania zabiegu jak i opieki około operacyjnej. Niezależnie od tego, czy nasz zabieg odbędzie się prywatnie czy w ramach NFZ, to przed zabiegiem należy wykonać niezbędne badania krwi, a także czy posiadamy aktualne szczepienie przeciwko wirusowi żółtaczki oraz dostosować się do wszelkich zaleceń lekarza.

Czy można legalnie oglądać filmy i seriale przez internet?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *