Wybierz poduszkę ortopedyczną dostępną w Ostrowcu i popraw jakość swojego snu

Materace w Warszawie – jaki model pozytywnie wpłynie na jakość Twojego snu?

W jaki sposób wybór poduszki może mieć wpływ na jakość snu?

Pierwszą rzeczą, o której należy pamiętać podczas wyboru poduszki, jest fakt, że odpowiada ona za utrzymanie kręgosłupa w prawidłowej pozycji przez całą noc. To zadanie nie spoczywa wyłącznie na materacu, który podtrzymuje całe ciało – poduszka powinna podpierać głowę, szyję i kark, utrzymując szyjny odcinek kręgosłupa w prostej linii w stosunku do całej jego długości. Tylko w ten sposób można ograniczyć ryzyko powstawania i rozwoju wad postawy, uciążliwych dolegliwości bólowych, czy sztywnienia stawów i mięśni po przebudzeniu. Podczas snu w fizjologicznej pozycji, kręgosłup i znajdujące się przy nim mięśnie mogą się zregenerować, przez co odpoczynek jest wygodniejszy, a sen dłuższy i głębszy.

Wygodna poduszka, która jest w stanie dopasować się do kształtów ciała, zapewnia szybsze zasypianie, mniej nocnych pobudek i lepsze samopoczucie po przebudzeniu. Poza stabilizacją kręgosłupa ważne jest także, aby właściwie podpierała ona mięśnie szyi. Niestety wiele poduszek nie wypełnia pustej przestrzeni powstającej pomiędzy łukiem szyjnym a powierzchnią materaca. W ten sposób mięśnie szyi zmuszone są do pozostania w napięciu, aby chronić kręgosłup przed nienaturalnym wygięciem.

Twardość materaca – najważniejsze kryterium

Czym są poduszki ortopedyczne?

Poduszki ortopedyczne wykonywane są z elastycznych pianek wysokoelastycznych lub termoplastycznych. Są one wyprofilowane w taki sposób, żeby ustabilizować kręgosłup w fizjologicznej pozycji, nie podnosząc go za bardzo, ani nie pozwalając na zbytnie zapadanie się w miękkich warstwach. W przypadku poduszek ortopedycznych nieobojętny jest nawet ich rozmiar – mają one podpierać głowę, szyję i kark, lecz nie sięgać do ramion, które podczas odpoczynku zwykle i tak są wystarczająco uniesione.

Ortopedyczne poduszki profilowane tworzy się z pianek o właściwościach hipoalergicznych. Materiały te przepuszczają powietrze przez wszystkie swoje warstwy, odprowadzając tym samym zebrane wewnątrz ciepło i wilgoć. W ten sposób w piance nie ma warunków, które umożliwiłyby rozwój drobnoustrojów, zarodników pleśni, albo grzybów. Nowoczesne pianki to także bardzo odporne materiały, które nie odkształcają się nawet przy długim i regularnym użytkowaniu.

Czym wyróżniają się poduszki od Hilding Anders?

Jedną z najbardziej docenianych marek ortopedycznych poduszek jest polska firma Hilding Anders, popularny producent materacy, zajmujący się również tworzeniem łóżek, stelaży i innych akcesoriów niezbędnych w sypialni. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się poduszki wykonane z termoelastycznej pianki Visco, która dopasowuje się do kształtu ciała pod wpływem jego ciepła. Wszystkie inne znane materiały uginają się pod jego ciężarem, podczas gdy pianka Visco reaguje na podwyższoną temperaturę i uzyskuje niespotykaną dotąd precyzję w dopasowaniu.

Termoelastyczne poduszki Hilding to świetny wybór dla osób, które mają trudności ze znalezieniem wygodnej pozycji do snu, często się budzą, śpią krótko i płytko, lub mierzą się bólem kręgosłupa albo mięśni. Z modeli Visco mogą także skorzystać osoby poszukujące ponadprzeciętnej wygody, która idzie w parze z troską o zdrowie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *