Z pomocą dla firm, czyli co agencja reklamowa może zaproponować potrzebującym klientom?

ssonlinepromo

W celu zwiększenia zainteresowania wśród konsumentów naszym produktem lub usługą, musimy zadbać o jego skuteczną promocję. Reklama jest dźwignią handlu, a dodatkowo wciąż przybiera nowe formy, w związku z czym warto zwrócić się do jednej ze specjalistycznych agencji, oferujących coraz szerszą gamę usług.

Budowa strategii marketingowej

Jest to baza do stworzenia jakichkolwiek działań promocyjnych. Niezależnie od ich rodzaju, każda agencja reklamowa tworzy profesjonalny plan, który pozwoli na realizację kampanii krok po kroku, w taki sposób, aby efekt finalny był zadowalający dla klienta.

W tym ujęciu najważniejsze jest trafne dopasowanie grupy docelowej. Odpowiednie stargetowanie oraz przeprowadzone na ich podstawie wstępne badania skuteczności strategii pozwolą określić kanały komunikacji z potencjalnymi konsumentami. Osoby starsze prędzej zainteresują się reklamą usłyszaną w radiu niż wyświetloną w Internecie, skierowanym bardziej do młodszych użytkowników. Dopiero wtedy agencje mogą przystąpić do procesu planowania mediów.

Działalność z zakresu PR

Specjaliści od marketingu często podkreślają, że nie opiera się on wyłącznie na reklamie, ale również kształtowaniu pozytywnego wizerunku firm, towarów i usług.

Tego rodzaju działania podejmowane są także w celu wzmocnienia popularności lub przypomnienia promowanego podmiotu, jak również wzmocnienia jego relacji z klientami. W tym celu agencje pomagają w organizacji targów czy spotkań i konferencji prasowych. Są również odpowiedzialne za kontakty z mediami, przygotowywanie oficjalnych informacji prasowych, a także monitoring prasy oraz wszelkiego rodzaju badań prezentujących dane o rozpoznawalności, stopniu zadowolenia czy poziomie jakości, aby sprawdzić, czy cele zamierzone wspólnie z klientem zostały zrealizowane.

Aktywność w social media

W dzisiejszych czasach media społecznościowe stanowią jedno z głównych źródeł promocji. Umiejętność odpowiedniego poruszania się po nich może zaowocować dobrymi rezultatami.

Agencje reklamowe coraz częściej pomagają swoim zleceniodawcom w prowadzeniu firmowych blogów. Opracowują profesjonalne artykuły, testują różne produkty oraz odpowiadają na komentarze użytkowników, dzięki czemu pokazują promowaną firmę w lepszym świetle. Analogiczne działania podejmowane są też na profilach, zwłaszcza facebookowych. Jest to narzędzie, które zapewnia możliwość stałego kontaktu z klientem i angażowania go w różne działania, jak również prezentowania materiałów z przymrużeniem oka, co zwykle spotyka się z pozytywnym odbiorem. Należy jednak pamiętać o regularnej aktualizacji treści oraz pozytywnej interakcji z fanami.

Pozycjonowanie stron

Według ubiegłorocznych badań, aż 96 % polskich internautów korzysta z wyszukiwarki Google. Daje to możliwość trafienia ze swoją reklamą do ponad 20 milionów osób. Nic więc dziwnego, że agencje reklamowe traktują pozycjonowanie jako jedną z najistotniejszych metod promocji.

Podwyższenie naszej strony w wynikach wyszukiwania jest możliwe dzięki m.in. odpowiedniemu nagromadzeniu słów i fraz kluczowych, unikalności i częstotliwości zamieszczanych treści oraz liczby witryn internetowych, które umieszczają linki przekierowujące na naszą. Świadomość zasad działania algorytmów jest coraz większa, dlatego należy pamiętać, że pozycjonowanie jest procesem ciągłym, wymagającym ręki profesjonalisty, a co za tym idzie – sporych nakładów finansowych. Korzyści potrafią być jednak naprawdę wymierne.

Artykuł opracowano wspólnie z firmą produkującą profesjonalne kasetony reklamowe dla firm.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *