Źródła dochodów akceptowane przez firmy pożyczkowe – świadczenia rodzinne, emerytury, renty

loans-yes-no

Większość kredytodawców bez względu na to czy chodzi o uzyskanie pożyczki przez internet czy tradycyjnie wymaga tych samych dokumentów, aby zatwierdzić pożyczkę. Upewnij się, że zadbałeś o te dokumenty zanim spotkasz się z pożyczkodawcą, aby przyspieszyć śledzenie wniosku o pożyczkę. W tym miejscu jest ogólna lista możliwych źródeł dochodów, które są akceptowane przez firmy pożyczkowe, więc niektóre z dokumentów mogą nie dotyczyć Ciebie. Wybrany pożyczkodawca na pewno potwierdzi dokumenty, których potrzebujesz.

Źródła finansowania

To jakie będzie najlepsze jest w ścisłej zależności od wymaganego kapitału i terminu, w jakim jest to potrzebne. Pożyczka bankowa to kwota pożyczonych środków na określony okres w uzgodnionym harmonogramie spłat. Kwota spłaty zależeć będzie od wielkości i czasu trwania pożyczki oraz odsetek.

Wiele osób wykorzystuje pożyczki bankowe jako odpowiednią część swojej struktury finansowej. W rzeczywistości pożyczki bankowe są bardziej dostępne dla dobrze usytuowanych osób, ale jak się okazuje – nie tylko umowa o pracę jest jedynym źródłem dochodów akceptowanym przez firmy pożyczkowe. Mogą to być także m.in.:

  • świadczenia rodzinne (jak np. program 500+ bądź inny zasiłek)
  • emerytury
  • renty

Są również i liczne inne dodatkowe dokumenty dotyczące finansowania. Przykładowo może to być nawet dokumentacja dotycząca istniejącej pożyczki, w tym data rozpoczęcia pożyczki, okres pożyczki. Dobrym dowodem są także świadczenia z ostatnich sześciu miesięcy dotyczące wyciągów z dochodów.

Wiarygodność kredytobiorcy

Kredytodawcy patrzą na to, jaka jest nasza wiarygodność kredytową spoczywa – opierając się na prostych rzeczach – klarownych dokumentach. Pamiętajmy też o dobrej historii kredytowej, bowiem w oczach ubezpieczyciela, przekraczanie limitu kredytowego jest grzechem kardynalnym. Lepiej mieć dwa konta na poziomie połowicznego limitu niż jedno wykorzystane na maxa. Długość historii kredytowej też ma znaczenie. Trzeba o tym pamiętać, iż już w młodym wieku można rozpocząć pracę do uzyskania maksymalnej wiarygodności kredytowej, otwierając konto wizowe i wiernie spłacając saldo każdego miesiąca. Nigdy nie wolno pożyczać pieniędzy, ale jeśli już – można rozważyć kredyt samochodowy. Dwuletni zapis płatności tego rodzaju znacznie zwiększy twoją pozycję wśród potencjalnych kredytodawców.

Preferowane jest również stosowanie różnych rodzajów kredytów, takich jak kredyty hipoteczne, karty kredytowe, kredyty samochodowe i osobiste linie kredytowe. Zróżnicowana mieszanka jest charakterystyczna dla kogoś o długiej historii kredytowej.

Zaświadczenie o dochodach

Zauważ dwie kluczowe słowa “dowód” i “dochód”. Twoja ciężka praca zaczyna się najbardziej opłacać w tym momencie. Nawet w czasach, w których kontrakty i freelancing są powszechnie akceptowane, zwykli pracownicy z regularną wypłatą mają przewagę nad kimś prowadzącym działalność na własny rachunek o niestabilności finansowej – choć oczywiście przedsiębiorcy przedkładający odpowiednie dokumenty również mogą starać się o kredyt.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *