​Ciekawe nowości książkowe 2024: co warto przeczytać?

Nowy rok 2024 przywitał nas nowościami książkowymi, wśród których nie brakuje tytułów oczekiwanych od dłuższego czasu. Choć minęło niewiele czasu, wiemy, jakie książki zdobywają szczytowe miejsca na listach bestsellerów. Sprawdź 5 intrygujących premier, które miały miejsce w styczniu i wybierz historię, w której się zatracisz!

Nowości książkowe 2024: tytuły warte uwagi

Nie wyobrażasz sobie relaksu bez dobrej książki? Mamy dobre wieści: czytanie staje się coraz bardziej „trendy”, a my, Polacy, uzyskujemy w nim naprawdę dobre wyniki. Czytamy coraz więcej; zarówno klasycznych książek, jak i e-booków. Czy to zatem nie najwyższa pora na uzupełnienie domowej biblioteczki?

Jakie książki jako pierwsze zagościły na listach bestsellerów w tym roku? Oto 5 od dawna wyczekiwanych tytułów. Na tej liście każdy znajdzie coś dla siebie – niezależnie, czy jesteś fanem kryminałów, dokumentu czy romansu.

​Tess Gerritsen, „Wybrzeże szpiegów”

Każdy miłośnik dreszczyku emocji wie, kim jest Tess Gerritsen – książki mistrzyni kryminału to świetna propozycja na długie wieczory. „Wybrzeże szpiegów” to misternie spleciona historia zawirowań politycznych, tajemniczych spisków i niebezpiecznej intrygi. Ta książka to prawdziwy majstersztyk dla miłośników thrillerów, którzy lubią naprawdę mocne emocje.

​Olivie Blake, „The Atlas Paradox”

Lubisz historie nie z tego świata? Jeśli tak, sięgnij po „The Atlas Paradox” autorstwa Olivie Blake. To powieść science fiction, która przenosi czytelnika w świat pełen tajemniczych technologii, fascynujących odkryć i niezwykłych wyzwań. Książka zawiera także elementy naukowej fantastyki, które łączone są z głębokimi refleksjami nad naturą ludzkiej egzystencji.

​Celina Kukuczka, „Listy z pionowego świata. Wspomnienia żony himalaisty”

„Listy z pionowego świata” to wyjątkowe świadectwo życia w cieniu wysokich szczytów. Celina Kukuczka, żona legendarnego himalaisty Jerzego Kukuczki, dzieli się swoimi wspomnieniami, ukazując czytelnikowi nie tylko trudy i niebezpieczeństwa ekspedycji górskich, lecz także intymne chwile życia rodzinnego. To książka pełna emocji, pasji i odwagi, a także obowiązkowa pozycja na półce każdego miłośnika gór.

​Joanna Nojszewska, „Kobiety, które śpiewały Młynarskiego”

W tym tytule Joanna Nojszewska snuje historię trzech kobiet, których losy splatają się wokół twórczości Wojciecha Młynarskiego. To wzruszająca historia o marzeniach, poświęceniu i odwadze, którą polecamy szczególnie fanom twórczości artysty, jak również osobom zainteresowanym epoką, w której tworzył.

​Christina Lauren, „Miłość i inne słowa”

Być może od czasu do czasu szukasz książki, po przeczytaniu której robi się ciepło na sercu. „Miłość i inne słowa” to romans pełen uroku, humoru i wzruszeń. Opowieść o poszukiwaniu szczęścia, przezwyciężaniu przeciwności losu i odnajdywaniu prawdziwej miłości. Jeśli szukasz chwili relaksu i chcesz zanurzyć się w romantycznej historii, to zdecydowanie świetny wybór!

Jeśli poszukujesz innych ciekawych książkowych propozycji, koniecznie zajrzyj na tę stronę: https://magazyn.ceneo.pl/artykuly/ranking-ksiazek. W rankingu Ceneo czekają na ciebie najgorętsze, najświeższe czytelnicze propozycje.

Dobre książki na 2024 rok: którą wybierzesz?

Pewne jest, że rok 2024 zaskoczy nas jeszcze niejednym elektryzującym tytułem. Jeśli kochasz książki, pamiętaj, że w Magazynie Ceneo: https://magazyn.ceneo.pl/artykuly/lifestyle możesz na bieżąco śledzić ciekawe literackie nowości. Czy wiesz już, jakie książki staną na twoim regale w tym roku?

PIT-11 za 2023 rok – co z nim zrobić i jak go rozliczyć w 2024?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *