Akcesoria skórzane vs nylonowe: co wybrać?

Zastanawiasz się nad skórzaną lub nylonową torbą? Gotowe produkty lub oba rodzaje toreb wyglądają bardzo dobrze, ale najpierw musisz wziąć pod uwagę swoje potrzeby. Rzućmy okiem na tego rodzaju akcesoria.

Rzut oka na skórzane torby

Skóra w najbardziej podstawowej formie wykonana jest ze skóry zwierzęcia. Podczas obróbki skóry są one dobrze czyszczone w celu usunięcia włosów i resztek, po czym stosuje się rozciągnięty proces chemiczny i opala się skórę. Produktem końcowym może być:

  • miękka skóra (najczęściej używana w modzie),

  • twarda (podróżna),

  • zamszowa.

Skórzane torby są dość mocne i trwałe. Dobrze wykończone torby są bardzo modne. Znajdziesz szeroki wybór wysokiej jakości galanterii skórzanej na stronie: Belveder Polska – naprawdę warto się zapoznać z tym zjawiskowym asortymentem!

Szybkie spojrzenie na torby nylonowe

Znane z elastyczności w produkcji wszystkich poszukiwanych produktów, od toreb podróżnych po portfele, torby te są wytwarzane przez człowieka przy użyciu polimerów jako materiału. Stosunkowo opłacalne, występują we wszystkich formach i kolorach i nadaje się do mniej uciążliwego użytkowania.

Co sprawia, że ​​torby nylonowe są tak fajne, a torby skórzane fajniejsze?

Ok zanurzmy się głęboko w niesamowite zalety skórzanych toreb!

  • Opcja mocna i odporna – to jedna z najfajniejszych zalet skórzanych toreb. Pożegnaj się z zadrapaniami. Twoja torba wytrzyma dłużej i wytrzyma trudniejsze warunki, o których nylonowe torby nawet nie mogą pomarzyć.

  • Zapewnia dodatkową ochronę zawartości torby, której nie ma nylon.

  • Skórzane torby również zapewniają odpowiednią równowagę między stylem a praktycznością ze względu na niski koszt i nie wyjdą z mody (przynajmniej nie w najbliższym czasie :)).

  • Ostre przedmioty nie wyrządzą żadnej szkody w skórzanych torbach. Teraz dobra wiadomość dla tych z nas, którzy podróżują z ostrymi przedmiotami – nawet nie patrz na nylonową torbę, nawet jeśli jest sprzedawana za złotówkę!

Co dobrego można powiedzieć o nylonowych akcesoriach?

Torba nylonowa jest tańsza w porównaniu do torby skórzanej. Ale cóż w związku z tym niestety torby nylonowe niskiej jakości przez większość czasu nie mają zamków wysokiej jakości, mocnych uchwytów ani kieszeni.

Koszt naprawy nylonowej torby po pęknięciu w większości przypadków nie jest tego wart. Skórzane torby można łatwo naprawić z mniejszym wpływem na początkową jakość. Po prostu napraw, wypoleruj i ciesz się swoją galanterią skórzaną.

Ostatnie słowo:

Upewnij się, że regularnie używasz odpowiednich odżywek do odżywiania skóry. Zawsze testuj odżywkę w małym ukrytym miejscu, aby zobaczyć jej działanie przed nałożeniem na ogólną powierzchnię. Jeśli myślisz o zakupie i wyborze w kontekście wakacji, naprawdę ważne jest, aby wziąć pod uwagę potrzeby podróży i mądrze wybrać torbę. Skórzane torby są całkiem odpowiednie dla większości sytuacji i potrzeb, zwykle więc jest to rozwiązanie na które ostatecznie decyduje się więcej osób w kontekście inwestycji naprawdę długoterminowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *