Ciekawe kierunki pracy

Według badań Resortu Popytu na pracę, w roku 2014 będzie się utrzymywać tendencja popularności ofert pracy na kierunkach technicznych oraz zawodów związanych z Internetem i komputerami. Popularne będą również niektóre zawody wymagające umysłów ścisłych.

Największą szansę na znalezienie pracy w 2014 roku będą miały zawody takie jak operatorzy maszyn związanych z budownictwem, operatorzy spawarek, obsługa restauracji – kelnerzy, barmani. Równie dużym zainteresowaniem cieszyć się będą zawody psychologa, i doradców (finansowych, nieruchomości), ale także informatycy i webmasterzy którzy specjalizują się pracach typu tworzenie stron internetowych i systemów komputerowych. Popularne są nowe zawody które pojawiają się na rynku pracy stopniowo ale są już na tyle zauważalne że można o nich wspomnieć. Są to na przykład: Mechatronik czyli ktoś kto jest informatykiem umiejącym posługiwać się programami potrzebnymi w pracy mechanika samochodowego, elektronikiem oraz oczywiście z osobą umiejętnościami podstawowymi czyli mechaniką pojazdową. Popularny i często spotykany w ogłoszeniach pracy tak zwany Tajemniczy Klient.

Dosłownie to ktoś kto sprawdza w jaki sposób jesteśmy traktowani w konkretnej firmie. Czy sprzedawca jest uprzejmy, czy potrafi nas zainteresować towarem itp. Przeważnie takie osoby zatrudniają sami właściciele dużych firm aby sprawdzić jakość obsługi swojej kadry. Popularne kursy online które możemy odszukać na popularnym YouTube to pochodna nowego zawodu pracy jakim jest Teletutor. Jest to po prostu osoba która naucza nas po przez monitor telewizora lub komputera. Kursy, nauki możemy pobrać przez internet lub zakupić w sklepie. Dość mroczny zawód i w zasadzie nie dla wszystkich to Tanatopraktor – czyli osoba która maluje zmarłych. Nakłada makijaż, układa włosy, balsamuje ciało.

Kosmetyczka dla zwierząt a właściwie dla psów to Groomer. To nie tylko fryzjer ale całe kompleksowe zajmowanie się psami. Mało popularne jako praca w Bielsku jak do tej pory. Coś dla fanatyków komputerów i gier komputerowych czyli Tester gier komputerowych. To wbrew pozorom ciężka praca. Wiele godzin przed komputerem potrafi zmęczyć. Dodatkowo notować trzeba wszystkie zauważone błędy podczas grania. Nie wiele ta praca ma wspólnego z relaksacyjnym graniem w ulubione gry. Nowym zawodem na rynku pracy jest również Taksator – czyli ktoś kto wycenia konkretny dom, fabrykę, dowolny budynek. Taka osoba opisuje daną nieruchomość oraz monitoruje wszystkie kwestie prawne dotyczące danego obiektu budowlanego. Ogrodnik drzew, a w zasadzie Pielęgniarz Drzew. To taki doktor który zajmuje się defektami i innymi przypadłościami jakie mają drzewa. Wiąże się to z badaniami wysokościowymi ponieważ najczęściej jest to praca na samym drzewie. Nie wiesz jaką pracę wybrać? Może ta lista pomoże Ci wejść na rynek pracy z niszowym zawodem.

1 Komentarz

  1. Tomasz pisze:

    Jak dla mnie jednym z ciekawszych zawodów jest Spawacz. Ciężki ale przemysł potrzebuje takich fachowców.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *