Czy opłaca się wynajmować magazyn?

forklift-1796_640

Coraz większa liczba przedsiębiorców decyduje się na wynajęcie powierzchni magazynowych, które stanowi alternatywę dla budowy własnych magazynów. Z opcji wynajmu korzystają zazwyczaj firmy z branży logistycznej. Bardzo często są to firmy transportowe, kurierskie, ale również sieci dużych marketów oraz firmy z pionu produkcji lekkiej.

Wynajem magazynów wiąże się z licznymi korzyściami. Odznacza się dużą elastycznością, oszczędnością czasu i środków pieniężnych. najbardziej opłacalny jest w krótkiej perspektywie czasu oraz z punktu widzenia firm, które zmieniają miejsce prowadzenia swojej działalności.

Wynajem magazynów oferowany jest przez firmy deweloperskie. Wychodzą one naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów i są w stanie dostosować powierzchnię magazynów do rodzaju przechowywanych towarów i produktów, a także do specyficznych wymagań i oczekiwań swoich klientów. Deweloper prezentuje dostępne powierzchnie magazynowe na swoich stronach internetowych. Klient wybiera lokalizację, która najbardziej go interesuje oraz powierzchnię magazynową, jaką chciałby wynająć.

Wynajmowanie powierzchni magazynowych w dużych parkach magazynowych, związane jest z oszczędnością czasu. Idealną przestrzeń można znaleźć nawet w ciągu kilku godzin. Dopełnienie wszelkich formalności związanych z podpisaniem umowy najmu, również nie zajmuje zbyt wiele czasu. Dla porównania, budowa własnego magazynu jest procesem zdecydowanie trwającym w czasie. Składa się na niego czas potrzebny do zakupu odpowiedniej działki, uzyskanie pozwoleń budowlanych i wreszcie budowa obiektu.

Wynajem magazynów oznacza większą płynność, związaną z możliwością przeniesienia prowadzonej działalności gospodarczej w inne miejsce lub z całkowitym zakończeniem działalności. Własny magazyn będzie trudno sprzedać w ciągu kilku dni (zazwyczaj procedura sprzedaży trwa kilka miesięcy), zaś umowę najmu można po prostu rozwiązać.

Rozwiązanie umowy najmu magazynu może nastąpić również w razie znalezienia lepszego obiektu, w lepszej lokalizacji, lepiej skomunikowanego czy bardziej nowoczesnego.

Wynajmowanie przestrzeni magazynowej nie oznacza konieczności posiadania bardzo dużych zasobów finansowych, jakie trzeba byłoby posiadać w razie budowy własnego magazynu.

Sprawdź także: Wynajem magazynu Warszawa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *