Dostajesz wypłatę w obcej walucie?

ekantor

Dostajesz wypłatę w obcej walucie? Przestań korzystać z wygórowanych, bankowych kursów i skorzystaj z e-kantorów.

Wymiana waluty

Wielu Polaków uzyskuje swoje miesięczne wypłaty w obcej walucie. Wiąże się to z potrzebą wymienienia uzyskanej kwoty na złotówki. Jak tego dokonać? Najczęściej korzysta się z tradycyjnych kantorów lub wymiany waluty poprzez kurs proponowany przez bank i przerzucanie gotówki z konta walutowego na rachunek, z którego korzystamy na co dzień. Wiążą się z tym dodatkowe opłaty, ponieważ kursy proponowane zarówno przez banki jak i tradycyjne kantory najczęściej są wyjątkowo nieatrakcyjne. Naprzeciw Twoim oczekiwaniom wychodzą internetowe kantory, które w naszym kraju zyskują ostatnio coraz większą popularność. Czym są e-kantory, dlaczego ponad 400 tysięcy Polaków im zaufało i czy są bezpieczne? Na wszystkie te pytania postaram się odpowiedzieć i przekonać Was do atrakcyjności tego rozwiązania.

E-kantor dla oszczędnych

Internetowe kantory w swojej funkcjonalności praktycznie niczym nie różnią się od ich tradycyjnych odpowiedników. Główna zmiana to sposób przekazywania pieniędzy. Nie są one przekazywane „do ręki” w gotówce, lecz przelewane na konto walutowe klienta. Wystarczy, że przeleje on wymienianą kwotę na konto kantoru internetowego. Po kilkunastu minutach kantor prześle przewalutowaną kwotę na rachunek konta walutowego klienta, pobierając niewielką prowizję. Aby skorzystać z tego rozwiązania trzeba oczywiście posiadać wspomniane konto walutowe. Jego prowadzenie wiąże się z drobnymi opłatami naliczanymi przez bank, jednak użyteczność rachunku nie ogranicza się  do wykorzystywania go przy usługach e-kantorów. Możemy skorzystać z niego np. płacąc za usługi internetowe portali zza granicy, kupować za jego pośrednictwem przedmioty z eBaya czy korzystać podczas zagranicznych wakacji. Wszystkiego możesz dokonać za pomocą pieniędzy uzyskanych dzięki kantorowi internetowemu.

Dlaczego zatem kantory internetowe są tak tanie?

Wiąże się to z niskimi kosztami utrzymania tych portali. Nie potrzebują one wynajmować lokalu czy zatrudniać kilku pracowników. Wszystko, czego potrzebują, to operowanie kontem walutowym i tradycyjnym. Dzięki temu możemy skorzystać z bardzo niskiej marży, jaką oferują e-kantory. Zaoszczędzimy w ten sposób nawet 8% kwoty w stosunku do korzystania z tradycyjnego kantoru czy kursów proponowanych przez nasz bank.

Wątpliwości?

Wątpliwości może budzić bezpieczeństwo naszych środków, związane z korzystaniem z tego rodzaju internetowych usług. Jak się jednak okazuje, za kantorami internetowymi stoi grono zadowolonych klientów, którzy im zaufali. Dlaczego bezpieczeństwo budzi nieufność potencjalnych klientów? Jak to często bywa, polskie prawo nie nadąża za szybko rozwijającym się rynkiem okołointernetowych biznesów. W związku z tym od kantorów internetowych wymaga się tych samych struktur, jakie posiadają te tradycyjne, m. in. sejfu z pancernymi drzwiami. Mimo to, e-kantory nie podlegają kontrolowaniu przez KNF. Właśnie z uwagi na tę prawną niepewność działania kantorów internetowych wciąż obawia się wielu użytkowników internetu. Dobrym znakiem jest fakt, że w ostatnim czasie posłowie PO wystosowali wniosek do Marszałka Sejmu, który miałby uregulować prawny status internetowych kantorów. Kiedy to nastąpi, działanie e-kantorów będzie kontrolowane w ten sam sposób co kantory tradycyjne i zniweluje niepotrzebne wymogi im stawiane. Wszystkie umowy ustanawiane na odległość pomiędzy klientami indywidualnymi a kantorami staną się wtedy prawomocne. Nie będziesz musiał obawiać się o bezpieczeństwo transakcji sporządzanych z e-kantorem, bowiem będzie ona kontrolowana przez organy państwa.

Ile jest kantorów internetowych na polskim rynku i który z nich wybrać?

Pełną listę najważniejszych e-kantorów znajdziecie na stronie strefawalut.pl . Dzięki temu serwisowi możecie również porównać oferty wszystkich z nich w zależności od wymienianej kwoty i waluty. Pozwoli to na dobranie odpowiedniego kantoru do stawek, które co miesiąc otrzymujecie od swojego pracodawcy. Ponadto, wszystkie kantory udostępnione na tej stronie to źródła zaufane, których bezpieczeństwo potwierdziły dotąd setki klientów.

Jeżeli zatem dobrnęliście do końca artykułu, to z całą pewnością zainteresował Was temat kantorów internetowych. Jest to bardzo dobra alternatywa dla osób dostających wynagrodzenie w obcej walucie, ponieważ pozwoli im ona zaoszczędzić co miesiąc niemałe pieniądze. Na potwierdzenie zasadności tej propozycji podam fakt, że przewidywania mówią o możliwej dominacji e-kantorów na rynku w przyszłości. Atrakcyjność ich ofert może pozwolić na wyeliminowanie z niego tradycyjnych kantorów.

Autor: Marycy Krokos – lista kantorów internetowych http://strefawalut.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *