Jak płacić mniej za telefon komórkowy

141165273389618100Koszty związane z opłatami za telefon bywają czasem naprawdę bardzo wysokie. Najczęściej ten problem dotyka przede wszystkim osoby, które korzystają z telefonów na abonament. Abonament często wynosi około 100 złotych. Z jednej strony ludzie decydują się na tego typu oferty, głównie ze względu na to, że taki telefon jest tańszy przy pierwszym zakupie, a ponadto wybierają ofertę, w której maja wszystkie połączenia za darmo ze wszystkimi i to im daje pewnego rodzaju złudne poczucie, że to wszystko jest bardzo opłacalne, bo przecież mogą rozmawiać z kim chcą i za ile chcą. Prawda jest jednak z goła inna i okazuje się w większości sytuacji, że tak naprawdę zdecydowana większość osób nawet nie wykorzystuje większości możliwości, które dostają w swoim pakiecie. Mało kto ma czas oraz ochotę na to, żeby rozmawiać ze swoimi znajomymi 24 godzinny dziennie. Chociaż posiada takie możliwości to jednak w wielu przypadkach to jest niemożliwe. W dzisiejszych czasach jest to nawet w większości sytuacjach bezsensu. Jeżeli nie jest się ciągle w podróżach, w miejscach gdzie nie ma internetu, a w dzisiejszych czasach o to bardzo trudno to naprawdę nie ma sensu decydować się na takie rozwiązanie. Jeśli zależy Wam na tym, aby płacić mniej za telefon zapoznajcie się z kilkoma poradami.

1. Wybierz telefon na kartę

Większość osób zapewne powie, że to jest dosyć oczywiste, ale jednak jeżeli weźmie się pod uwagę cenę większości flagowych modeli, które się kupuje na kartę, a cenę ich przy abonamencie to można spokojnie dojść do wniosku, że w zasadzie coś tutaj nie gra. Wynika to przede wszystkim z tego, że poza samym abonamentem ceny telefonów u operatorów telefonicznych są odpowiednio droższe ze względu na to, że nie kupuje się u producenta, tylko u pośrednika, który w tym wypadku jest jednocześnie operatorem sieci telefonicznej, jednak w zasadzie nie ma większej różnicy kto nim jest. Bo wystarczy porównać sobie ile będziecie musieli zapłacić kupując przykładowo iPhone’a 5s na kartę, a na abonament. W drugim wypadku abonament będzie kosztował Was 130 złotych na miesiąc, a umowa będzie na dwa lata, a ponadto trzeba będzie dopłacić na starcie 1100 złotych, czyli ostateczna kwota tego telefonu wyniesie 4220 złotych. Jeżeli jednak zdecydujecie się na zakup tego samego telefonu to zapłacicie za niego 2 tysiące złotych i nawet, gdy doliczycie do tego kwotę związaną z co miesięcznym doładowywaniem karty, rzędu 50 złotych, to i tak zapłacicie za ten telefon po dwóch latach 3200 złotych. Tysiąc złotych oszczędności w kieszeni.

2. Nie wybieraj flagowych modeli

W dzisiejszych czasach ludzie są atakowani co chwilę reklamami związanymi z nowymi modelami telefonu. Flagowy telefon firmy takiej, albo jeszcze innej. Masa reklam w telewizji, które w zasadzie nic nie wnoszą. Jeżeli chce się kupić naprawdę dobry telefon, który będzie służył Wam przez lata i będzie on idealny dla Was to powinno się szukać telefonu, który będzie Wam odpowiadał. Jeśli zależy Wam na tym, aby telefon miał np. dobry aparat, dobrą baterię oraz żeby był dobry procesor, to wypiszcie sobie te wszystkie cechy, których oczekujecie od telefonu i zacznijcie takiego szukać. Najpopularniejszy telefon na świecie, czyli iPhone jest tylko wart uwagi ze względu na to, że korzystanie z niego jest płynne, ale prawda ejst taka, że można znaleźć znacznie lepsze i tańsze telefony. Dobrym przykładem jest chociażby One Plus, który jest dwa razy tańszy od iPhone’a i zdecydowanie lepszy.

3. Kup telefon przez internet

Jeżeli zdecydujesz się na pójście do sklepu i kupno telefonu, który leży tam sobie na półce to zapewne zapłacisz zdecydowanie więcej pieniędzy, niżeli gdybyś zdecydował się zakupić ten sam model tylko, że za pomocą internetu. Prawda jest taka, że zakupy robione przez internet, zwłaszcza jeżeli chodzi o elektronikę są o wiele bardziej efektywne, niżeli zakupy robione w sklepach stacjonarnych. Sklepy stacjonarne muszą opłacać pracowników, lokal oraz wiele innych rzeczy, których nie trzeba płacić gdy prowadzi się sklep internetowy. Internet jest na tyle rozwinięty, że naprawdę bardzo trudno znaleźć jakichkolwiek oszustów, gdy korzysta się z polecanych sklepów internetowych.

Artykuł przygotowała redakcja portalu Serfin.pl – internetowego centrum finansowego.

Co zrobić, gdy głośnik rozmów w iPhonie przestaje działać?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *