Jak wybrać komputer do firmy? – zakupy w sieci

The seller-adviser shows the girl a new tablet computer

Wybór komputera wbrew pozorom nie należy do najłatwiejszych czynności. Gdy decydujemy się na zakup w sklepie stacjonarnym, zwykle liczymy na pomoc ze strony sprzedającego. Musimy jednak mieć w świadomości fakt, że jego wiedza nie zawsze jest fachowa, a zdarza się również, że sprzedawca kieruje się zupełnie innym celem niż kupujący – chce sprzedać sprzęt, który nie wzbudza większego zainteresowania, a klient zwykle liczy na porządny komputer wart swej ceny. W związku z tym lepiej postarać się o samodzielny wybór.

Na co zwrócić uwagę wybierając komputer?

Dokonując samodzielnego wyboru komputera, należy zwrócić uwagę na:

  • Procesor – musi być przede wszystkim wydajny. Jeżeli ktoś szuka komputera do internetu i prac biurowych, wystarcz 4-rdzeniowy. Kupując go z myślą o grach, lepiej rozejrzeć się za tym, który ma 8 rdzeni.
  • Kartę graficzną – dobra grafika w komputerze jest podstawą, szczególnie gdy komputer ma służyć do gier albo prac graficznych. Komputer, który ma służyć do prac biurowych i internetu, może być wyposażony w procesor ze zintegrowanym układem graficznym.
  • Dysk twardy – obecnie wybór dysków jest spory, ale najczęściej wybieranym jest ten o pojemności 500 GB. Na takim komputerze można spokojnie pograć i wykonywać wszelkie pozostałe czynności.
  • Pamięć RAM – obecny standard to DDR3. Jeżeli komputer będzie wykorzystywany do zastosowań domowych, wystarczy 4 GB pamięci.
  • Dodatkowe funkcje – warto sprawdzić, jakie ma porty na przykład – USB, eSATA, HDMI oraz inne. Napęd też jest ważny – dostępny jest Blu-Ray obsługujący najnowszy standard płyt i napęd DVD, dobry za rozsądną cenę. Nie można zapomnieć o zasilaczu. Ten powinien być dobrany na podstawie mocy, jaka jest pobierana przez komputer.
  • Cenę – cena komputera powinna być adekwatna do jakości sprzętu. Warto na ostatnim etapie wyboru skupić się na tej kwestii. Dobrze jest również porównać ten sam komputer w kilku sklepach, właśnie pod względem ceny.

To są najważniejsze parametry sprzętu komputerowego, mając tu na myśli zarówno komputer stacjonarny, jak i laptopa. Można zwrócić uwagę na obudowę, wykonanie, a także na firmę – co też jest ważne. Jeżeli ktoś nie czuje się na siłach i nawet powyższe wskazówki nie są w stanie mu ułatwić wyboru, to warto, aby dodatkowo założył temat na forum z zapytaniem, czy komputer o konkretnych parametrach jest dobry. Można również poszukać opinii i recenzji dotyczących tego konkretnego komputera. Każda pomoc jest tu mile widziana. Polecamy zacząć szukać komputera na www.komputery360.pl

W którym sklepie kupić komputer?

pobraneSzukając komputera w internecie, warto zainteresować się ofertą sklepów internetowych, które mają wielu klientów, działają na rynku od lat i cieszą się pozytywnymi opiniami. Ważne jest również, aby ich asortyment był niezwykle bogaty – im większy wybór, tym łatwiej jest trafić na odpowiedni sprzęt. Opis każdego komputera powinien być szczegółowy. W końcu na podstawie tych informacji klienci będą dokonywać wyboru.

A jeżeli komputer okaże się inny niż w opisie?

Jeżeli kupujący źle wybierze sklep internetowy, a co za tym idzie, zakupiony komputer okaże się niezgodny z opisem, klient zawsze może oddać sprzęt. Zawsze, gdy sklep daje taką możliwość. W związku z tym trzeba sprawdzić, czy wybrany punkt sprzedaży umożliwia zwrot lub reklamację, a także czy udziela gwarancji – minimum 24 miesiące.

Samodzielny wybór komputera w sklepie internetowym jest zdecydowanie łatwiejszy niż w punkcie stacjonarnym. Też można liczyć na pomoc i to być może jeszcze bardziej doświadczonych doradców. Poza tym zakupy w sieci umożliwiają podjęcie decyzji na spokojnie. W razie niezadowolenia z zakupu zawsze można zwrócić sprzęt.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *