Masz firmę? Poznaj proste programy do fakturowania

soft

Małe i średnie przedsiębiorstwa stanowią lwią część polskiego biznesu. Mowa o malutkich firmach, gdzie bardzo często najważniejszym pracownikiem jest właściciel, a nie rzadko również jedynym. Prowadzenie księgowości takiej firmy można rozwiązać na dwa sposoby. Pierwszym wyjściem jest zapłacenie profesjonalnej księgowej. Drugim jest poprowadzenie samemu całej biurokracji, w tym i najważniejszej jej części dla każdego przedsiębiorcy – fakturowania.

Faktura Small Business

Naprzeciw potrzebom przedsiębiorców wychodzi wielu producentów oprogramowania, w tym firma Mega-tech ze swoim programem do wystawiania faktur „Faktura Small Business”. Środowisko jest przeznaczone dla małych i średnich przedsiębiorstw, które szukają potężnego i taniego narzędzia ułatwiającego obsługę faktur i paragonów fiskalnych. Wersja podstawowa, o której była mowa wyżej, wiąże się z jednorazową opłatą dwustu złotych, w ramach której otrzymujemy nie tylko licencję na daną wersję oprogramowania, ale również automatyczną aktualizację przez cały rok oraz telefoniczne wsparcie techniczne. Sam program jest idealny dla każdego przedsiębiorcy. Pobieranie danych kontrahentów z bazy danych GUS przyspiesza cały proces, podobnie jak możliwość wystawiania faktur cyklicznych, dzięki czemu dokument można stworzyć i wypełnić kilkoma kliknięciami myszką. W dowolny sposób można modyfikować wygląd wystawianych faktur – od kolorystyki po czcionkę. W praktycznie każdym miejscu można oznaczyć wprowadzone dane za pomocą kolorów lub elektronicznych karteczek z notatkami. Oczywiście, wygenerowane dokumenty można nie tylko wydrukować za pomocą zwykłej drukarki, ale również przesłać drogą mailową czy drukować na drukarce paragonowej. Program doskonale współpracuje również z czytnikami kodów kreskowych. Licencja jest wystawiana na dany NIP firmy, a więc ilość stanowisk, gdzie program może zostać zainstalowany, jest nieograniczona. Dodatkowo, można jednocześnie korzystać z oprogramowania rozsianym po całym świecie. Dzięki współpracy z technologią MySQL i serwerem bazodanowym można wszystkie swoje archiwa przechowywać w chmurze. Są więc chronione przed utratą.

Faktura Small Business HANDEL

Wersja skierowana do przedsiębiorstw zarządzających swoimi powierzchniami magazynowymi nosi nazwę „Faktura Small Business HANDEL”. Poza wszystkimi opcjami znanymi z podstawowej wersji programu, narzędzie ułatwia i przyspiesza obsługę magazynową dzięki takim funkcjom jak tworzenie kartoteki zakupów i sprzedaży czy kompletacji produktów. Jednorazowo tworząc szablon danego towaru wysyłkowego, można korzystać z niego cały czas. Oszczędność czasu na takim zabiegu jest znaczna. Dzięki obsłudze stanu magazynów, w przejrzysty sposób można podliczyć zapasy i braki w towarze. Program automatycznie generuje dokumenty kasowe do rozliczonych faktur zakupów i sprzedaży. Bardzo ciekawą opcją jest również pełna integracja ze sklepami internetowymi typu Shopper czy Quick Cart. Dzięki takiemu rozwiązaniu zamówienia ze sklepu są od razu kierowane do programu bez konieczności żmudnego przepisywania. Inne rodzaje sklepów również są obsługiwane pod warunkiem zamówienia odpowiedniego skryptu. Cena kompletnego narzędzia Faktura Small Business HANDEL wynosi 300 złotych jednorazowo, plus dobrowolne aktualizacje po pierwszym roku użytkowania.

Programy do faktur

O tym, jak żmudną pracą jest wystawianie i zarządzanie fakturami, może wiedzieć tylko przedsiębiorca nieposiadający księgowej. Programy firmy Mega-tech są niesamowicie przydatne w każdej rozwijającej się firmie, gdzie ilość kontrahentów i sprzedawanych towarów czy usług robi się znaczna.  Dzięki wykorzystaniu takiego oprogramowania nie tylko eliminuje się ryzyko powstawania błędów w dokumentach, ale również skraca się czas, który trzeba poświęcić firmowej biurokracji. Nie bez znaczenia jest również możliwość dostępu do wszystkich dokumentów z każdego komputera, w każdym miejscu na ziemi.

Więcej na temat prezentowanego oprogramowania można przeczytać na oficjalnej stronie internetowej producenta

Oprogramowanie dla firm

1 Komentarz

  1. Kazimierz pisze:

    Zgadza się, jeśli firma działa w skali mikro to nie ma problemu, jednak jeśli tylko pojawia się coraz więcej pracy to sami zaczęliśmy się łapać na tym, że coraz więcej czasu zajmuje nam papierologia i administracja. Warto mieć wszystko w jednym miejcu i jakieś pół roku temu wybór padł na programy ALFA. Księgowy i magazynowy. Wszystko działa jak powinno a firma jest na wyle elastyczna, że zapewniła nam mały moduł na specjalne zamówienie. Z czystym sumieniem mogę polecić: http://www.alfa-lancut.com.pl/programy.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *