Pachnąca taksówka: kilka porad od profesjonalistów

Warto się tego nauczyć od profesjonalistów: każdy taksówkarz, kto jeździ nocą poświadcza stałą potrzebę sprzątania z różnych dziwnych zabrudzeń swojego samochodu. Jeśli jako taksówkarz również miałeś okazję słyszeć, że Twój samochód ma dziwny zapach, wiedz że warto zbadać różne sposoby usuwania nadmiaru zapachów, które leżą u podstaw naturalnej świeżości czystego – nawet jeśli już nie tak nowego samochodu. Czasami zapachy mogą nie być takie złe np. kawa rozlana na tapicerce, ale kiedy mieszają się różne zapachy i zmieniają z biegiem czasu, staje się to dość uciążliwym zapachem, który może dezorientować zmysły węchu pasażerów, i to nie jest dobra rzecz dla Twoich zysków z kursów.

placpigal-apo

Zanim omówimy kwestie czyszczenia, jedno ważne stwierdzenie: jeśli nie masz skórzanej tapicerki, kup skórzane pokrowce na siedzenia. Pozwoli to zaoszczędzić wiele kłopotów w przyszłości, a działania zapobiegawcze są zawsze lepsze niż te podejmowane po fakcie. Poza tym zawsze stawiaj na stare, dobre maty całoroczne.

Czyszczenie dywanów

Niezależnie od tego, ile mat użytkujesz, dywany i tak pochłoną trochę płynów i zapachów, więc musisz mieć swoje sprawdzone rozwiązanie do czyszczenia dywanów. Wielu taksówkarzy używa butelki perfumowanego detergentu wymieszanego z wodą, co pozwala im kontrolować zapach i jego siłę. Następnie zachęcają do używania urządzenia w ramach czyszczenia punktowego. Istnieje wiele opcji dlatego pewnie Ty również znajdziesz ten, który całkowicie usuwa zapachy, jednocześnie usuwając plamki. Pamiętaj, że jeśli nie masz skórzanych foteli, będziesz miał o wiele więcej roboty!

Jedyną wadą takiego odkurzacza samochodowego jest to, że jest on zwykle zewnętrznie zasilany, co oznacza, że ​​musisz być blisko źródła zasilania, aby go podłączyć, ale jest on mocniejszy niż wersje przenośne i zapewnia bardzo dobre wyniki. Wielu taksówkarzy uważa również, że obróbka cieplna sprawia, że ​​zapach szybciej wysycha i się rozchodzi, więc w czasie upałów warto zaparkować samochód na słońcu, otworzyć lekko okno i pozwolić słońcu usunąć zapachy, lub w zimne dni – można podkręcić ogrzewanie i wietrzyć samochód, znowu z otwartym oknem. Ogrzewanie samochodu wysusza głębokie plamy, które zawierają w sobie właśnie te nieprzyjemne zapachy.

Dyfuzory zapachowe

Innym sposobem usuwania nieprzyjemnych zapachów lub ich zatuszowania jest użycie różnych dyfuzorów zapachowych, które występują w wielu postaciach, ale sugeruję dwa rodzaje, jeden to aktywny nawilżacz, który rozpyla zapachy i szybko zasłania wszystko, co źle pachnie. Drugi to pasywny dyfuzor wykorzystujący system wentylacyjny samochodu do rozprowadzania zapachu.

Istnieje trzecie rozwiązanie, czyli standardowe choinki zapachowe, jednolity kawałek papieru nasycony zapachem, który rozprasza zapach ze stałą szybkością, ale należy go wymieniać raz na tydzień.

Oczyszczacze powietrza

Innym sposobem pomagania w oczyszczaniu powietrza w samochodzie jest zainstalowanie jonizatora powietrza lub przejście na kolejny poziom i zainstalowanie filtrów HEPA. Filtry HEPA są drogie i usuwają wszelkie pyły i pyłki, które są główną przyczyną pasywnych zapachów w samochodzie. Jonizatory powietrza i filtry nie usuwają aktywnych zapachów z mokrych plam, ponieważ będą one nadal rozpraszały zapach w powietrzu, dopóki nie stanie się czyste.

Inne nasze artykuły:
Cudowny świat zapachów
Jak wybrać najlepszy oczyszczacz powietrza?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *