Profesjonalne czyszczenie dywanów – dobry pomysł na biznes całoroczny

carpet-cleaning-29

Dobry pomysł na całoroczny biznes – czyli taki, z którego osiągane dochody będą przez cały rok dostępne, to połowa sukcesu w danej branży. Druga połowa – to zaangażowanie i inwestycje. Niby proste, a jednak aby biznes się udał, potrzeba wiele determinacji, pracy, oraz pomysłu gwarantującego pomyślność.Jeśli już to mamy, możemy liczyć na sukces.

Skąd wziąć pomysł?

Najlepiej z tzw. rynkowej niszy. Jeśli na rynku czegoś brakuje, naturalne jest to, że potrzeby wzrastają zgodnie z brakiem podaży, a popyt na te potrzeby staje się coraz większy. Jeśli jeszcze brak konkurencji, wtedy do osiągnięcia sukcesu wystarczy mały kroczek – czyli tzw. „chcenie”. Bo chcieć – to móc. Wśród wielu pomysłów na dobry, całoroczny zarobek, można wziąć pod uwagę np. profesjonalne czyszczenie dywanów.

Praktycznie w każdym domu, mieszkaniu, pensjonacie, hotelu i innych pomieszczeniach, jest jakiś dywan. Oczywiście są one odkurzane przez właścicieli, jednak samo odkurzanie, to tylko doraźny skutek ich zamiarów. Raz na jakiś czas, będą potrzebować profesjonalisty, który im ten dywan wyczyści. I to profesjonalnym sprzętem, nie tylko zwykłym odkurzaczem.

Czego oczekują klienci od takiej firmy?

Firma zajmująca się profesjonalnym czyszczeniem dywanów przede wszystkim powinna posiadać odpowiedni sprzęt do tej pracy (zobacz przykłady na http://warszawa-pranie-dywanow.pl/mokotow/). Klient zamawia usługę i patrzy, czym się pracuje. Efekt końcowy ogląda przed płatnością. Każdy klient oczekuje dobrze wykonanej pracy. Jeśli mu się coś nie spodoba, może w skrajnych wypadkach nawet odmówić zapłaty za wykonaną usługę. Nie jest to przyjemna sytuacja, ale i takie się zdarzają, choć bardzo rzadko.

Przy dobrze wykonanej usłudze, firma czyszcząca może liczyć na polecenie. Jest to bardzo przydatne zdarzenie, ponieważ firma nic nie płaci za reklamę, którą robi mu potencjalny klient. Należy jednak pamiętać, że „każdy kij ma dwa końce”. Jeśli usługę wykonamy niedbale, klient także może nam zrobić „reklamę” – ale już w odwrotnym kierunku.

Jak się za to zabrać?

Samo otwarcie firmy, to nie jest jakaś szczególnie trudna czynność. Jeśli mamy zdefiniowany profil i zakres działania, wystarczy udać się do Urzędu Miasta, czy Urzędu Gminy (w zależności od tego, gdzie aktualnie mieszkamy) i zgłosić taką potrzebę. Zajmie to niewiele czasu. Kolejnym krokiem jest inwestycja w sprzęt (siedziba firmy może być w domu prywatnym, nie trzeba niczego wynajmować). Dobry, profesjonalny sprzęt – to podstawa. Będzie on nie tylko służył do naszej pracy, ale także może dodatkowo reklamować usługi.

To bardzo korzystne, szczególnie na początku działalności. Jednak właściwa reklama przydatna jest każdej firmie i nie należy jej zaniedbywać, ponieważ po prostu możemy nie mieć klientów, gdyż oni jeszcze nie wiedza o istnieniu firmy. Aby się dowiedzieli, trzeba skorzystać z różnych źródeł reklamy. Najlepiej zacząć się reklamować w Internecie. Będzie to i tanio i szybko, a przecież o to chodzi każdemu początkującemu przedsiębiorcy.

Zobacz również kapsułki do prania:

pobrane-1

1 Komentarz

  1. Profesjonalne czyszczenie dywanów to niewątpliwie dobry pomysł na biznes… Wystarczy chociażby spojrzeć na tą poznańską firmę Flame, która ciągle się rozwija i na brak zleceń nie narzeka. To zespół prawdziwych ekspertów od czystości, którzy proponują gruntowne czyszczenie i pranie dywanów w Poznaniu oraz w okolicznych miejscowościach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *