Sytuacja na rynku pożyczek pozabankowych

Couple doing paperwork with a laptop computer on the sofa

Pożyczki pozabankowe są dobrym rozwiązaniem dla ludzi z negatywną historią kredytową. Firmy udzielające takie pożyczki najczęściej nie sprawdzają historii kredytowej lub sprawdzają jedynie w wybranych instytucjach. Następną ich zaletą jest szybkość. Od momentu złożenia wniosku do otrzymania pieniędzy mija od 30 minut do 24 godzin.

W przypadku sytuacji awaryjnej, kiedy ludzie muszą mieć natychmiast pieniądze np. na leki taka pożyczka jest niezastąpiona. Zwłaszcza, że niektóre firmy dostarczają pieniądze również bezpośrednio do domu. Niewątpliwą wadą tego typu pożyczek jest duże oprocentowanie i koszty pożyczki. Do tego takie pożyczki są na małe kwoty a czas spłaty jest krótki. Prawdą jest jednak to, że jeśli spłacamy w terminie całość nie wydaje się bardzo droga, gdyż przy małych kwotach kwota odsetek nie przeraża. Na rynku jest obecnie wiele tego typu firm. Poniżej przedstawiamy najbardziej popularne.

Vivus

Pożyczkę można otrzymać korzystając z internetu lub przez telefon. Aby zweryfikować nasze dane wskazać konto do przelewu należy wpłacić na konto firmy 1 grosz. Pożyczka po wstępnej weryfikacji, może być nam przekazana nawet w ciągu 15 minut. Szybkość przelewu zależy głównie od tego w jakim banku mamy konto. Aby otrzymać pożyczkę należy być obywatelem Rzeczypospolitej Polskiej, mieć od 20 do 78 lat i posiadać profil na stronie firmy. Obecnie pierwsza pożyczka jest “za darmo” i może wynosić do 1600 zł. Po jej terminowej spłacie można pożyczyć już 2600 zł i kwota ta będzie rosła przy następnych pożyczkach aż do końcowych 4000 zł. Aby otrzymać pożyczkę należy spłacać w terminie swoje bieżące zobowiązania kredytowe. Firma nie udzieli pożyczki jeżeli zalegamy ze spłatami np. kredytu w banku. W tym samym czasie można mieć tylko jedną pożyczkę. Jeśli jednak mieliśmy przyznany wyższy limit nić wzięliśmy pożyczkę, można “dobrać” pieniądze do kwoty limitu. Pożyczkę można otrzymać na maksymalnie 30 dni. Jeśli nie zdążymy jej spłacić naliczane będą odsetki i poniesiemy koszty wezwań do zapłaty. W skrajnych przypadkach nasze dane zostaną przekazane firmie windykacyjnej. Termin spłaty można jednak przedłużyć wnosząc odpowiednią opłatę. Można oczywiście spłacić szybciej.

BAT Finanse

Jest porównywarka chwilówek. Nie udziela pożyczek a jedynie przedstawia firmy je oferujące i pośredniczy w zawieraniu umów. Na stronie można znaleźć nowości, które są na rynku a także wyjaśnienie jak działają chwilówki. Strona nie jest jednak zbyt przejrzysta.

Filarum

Pożyczkę można otrzymać korzystając z internetu lub przez telefon. Aby zweryfikować nasze dane wskazać konto do przelewu należy wpłacić na konto firmy 1 grosz. Aby otrzymać pożyczkę należy być obywatelem Rzeczypospolitej Polskiej lub mieć stałe miejsce zamieszkania na terenie Polski, mieć od 20 do 70 lat, być stałym użytkownikiem numeru telefonii komórkowej oraz posiadać osobisty rachunek bankowy w Polsce. Obecnie pierwsza pożyczka jest “za darmo” i może wynosić do 1000 zł. Następna przy terminowej spłacie pierwsze 1800 i kwota ta rośnie aż do 3000 przy piątej pożyczce. Pieniądze można pożyczyć na maksimum 30 dni i podobnie jak w poprzedniej firmie można spłacić ją szybciej lub przedłużyć termin. Podobnie wyglądają również kary.

Ekspres Kasa

Aby otrzymać pożyczkę potrzebny jest dowód osobisty, numer telefon komórkowego, który należy do nas oraz konto bankowe. Podobnie jak w innych firmach należy dokonać opłaty administracyjnej. Aby wziąć pożyczkę należy skorzystać ze strony internetowej. Pierwsza pożyczka jest “za darmo” i może wynosić do 1000 zł. Udzielana jest na maksimum 30 dni. Kolejne po dokonaniu terminowej spłaty pierwszej może być już na 60 dni i wynosić do 2000 zł. Można je również wziąć korzystając z telefonu. Warunki spłaty są takie same jak w innych firmach.

Wonga

Pożyczkę można uzyskać po założeniu konta na stronie internetowej i wypełnieniu wniosku. Koszt pierwszej pożyczki to 10 zł niezależnie od pożyczanej kwoty. Wysokość pierwszej pożyczki to maksymalnie 750 zł a czas spłaty 60 dni. Pożyczkę otrzymamy po wpłaceniu opłaty weryfikującej w wysokości 10 gr lub korzystając z „Paszportu Przelewy24”. Kolejne pożyczki mogą wynosić do 2500 zł. Pozostałe warunki są analogiczne do innych firm.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *